Cena je překážkou pro indie tituly, další omezení pro blockbustery.
Poskytovatel japonských fontů Fontworks zdražil svůj program LETS více než padesátkrát a určil nová pravidla pro využití písma. Z dosavadních 380 dolarů ročně cena vzrostla více než padesátkrát 20,5 tisíce dolarů za rok. Pro řadu vývojářů jde o zásadní problém, neexistuje totiž dostupná alternativa.
Cena není jediným problémem, kteří převážně japonští autoři řeší. Poskytovatel umožňuje nově využít fonty z programu LETS v pěti různých aplikacích, každá z nich je ovšem limitována na průměrně 25 tisíc registrovaných uživatelů. Pro většinu titulů jde o nesplnitelný požadavek. Fonty se tak v tuto chvíli stávají pro řadu vývojářů de facto nepoužitelnými.
Hry, které už službu využívají, zřejmě nelze v současnosti legálně aktualizovat. Okamžitému problému tak čelí například MMO tituly. Autoři, kteří přejdou ke konkurenci, budou muset na updatování textů ve svých hrách vynaložit velké úsilí i finance.
Důvodem změn je akvizice Fontworks ze strany globálního poskytovatele písem Monotype z roku 2023. Ten začlenil program LETS mezi své ostatní nabídky a přizpůsobil tomu i monetizaci. Japonské fonty jsou ale kvůli své komplexnosti velmi náročné na výrobu a kvalitních variant není mnoho.