Mluví se o chystaných projektech od Bethesdy, Blizzardu, Obsidianu, Ninja Theory i autorů Wolfensteina.
Renomovaný magazín Windows Central, který často přináší zákulisní informace o first party projektech Xboxu, zveřejnil obsáhlý článek, v němž přibližuje chystané tituly právě od Microsoftu a jeho studií. Níže se můžete podívat na přehled hlavních informací, které v článku zazněly.
Obsidian
Známé americké studio Obsidian Entertainment má aktuálně pracovat na čtyřech různých titulech, což poukazuje na důvěru ze strany Microsoftu. Údajně jde o kombinaci větších i menších her. Zmínku si zaslouží také nová posila v podobě Tima Caina, který je považován za jednoho z původních tvůrců série Fallout.
Bethesda
Z pohledu titulů od Bethesdy zmiňuje Windowscentral především dvě předělávky série Fallout. Kromě již delší dobu spekulovaného remaku/remasteru Falloutu 3 se mluví také o vylepšené verzi Falloutu: New Vegas. Obě novinky by měly z pohledu technické stránky navázat na vloni vydané The Elder Scrolls IV: Oblivion Remastered.
MachineGames
Švédské studio MachineGames se má už delší dobu primárně věnovat multiplayerovému titulu, který je přirovnáván k Rainbow Six Siege. Studio má ale zároveň počítat také s pokračováním série Wolfenstein, které by mohlo doprovodit připravovaný seriál od Amazonu.
Blizzard
Studio Blizzard Entartainment by mělo podle zdrojů zmíněného magazínu na letošním BlizzConu oznámit hned několik nových projektů. Nejvíce se mluví o third person střílečce z univerza StarCraftu, novém rozšíření pro Diablo IV a další expanzi pro World of Warcraft.
Ninja Theory
Tvůrci dvoudílné série Hellblade mají pracovat na úplně novém titulu, který údajně nabídne větší míru interaktivity a větší důraz na soubojový systém.
Další projekty a budoucnost Xboxu
Z pohledu dalších rozpracovaných projektů je zmíněno ještě pokračování série Age of Empires a příchod série Call of Duty na konzoli Nintendo Switch 2. V citovaném článku se však hovoří také o novinkách na poli hardwaru.
Zmíněna je konkrétně nová verze ovladače Xbox Elite a charakteristika budoucí generace Xboxu, která má nabídnout pomyslný hybrid mezi PC a konzolí.
Hlavním zobrazovacím zařízením má však nadále být televize, přičemž se počítá s plnohodnotnou kompatibilitou her z Xbox One a Xboxu Series X/S.