Tvůrci čínského „Horizonu“ reagují na žaloby od Sony
i Zdroj: Tencent
Light of Motiram Novinka Tvůrci čínského „Horizonu“ reagují na žaloby od Sony

Tvůrci čínského „Horizonu“ reagují na žaloby od Sony

Daniel Jarocký

Daniel Jarocký

4
Platformy Windows PC PlayStation PlayStation 5

Akci Light of Motiram zřejmě čekají změny.

Posun AI ve hrách díky NVIDIA ACE

Posun AI ve hrách díky NVIDIA ACE

Je to tady, AI ve hrách přestává být synonymem pro předem naskriptované chování postav, které jen slepě následují kód. Co umí NVIDIA ACE?

Reklama

Koncem července jsme vás informovali o podání žaloby ze strany společnosti Sony, která cílí na čínský Tencent a jeho hru Light of Motiram. Titul se už na první pohled výrazně inspiruje sérií Horizon od Sony, která v projektu od Tencentu vidí účelové kopírování své vlastní značky. Sony v žalobě požaduje finanční kompenzaci i zastavení vývoje hry.

Ačkoli se čínská společnost Tencent k žalobě až dosud oficiálně nevyjádřila, začala už činit konkrétní kroky. V první řadě došlo k úpravě popisu hry na Steamu a dalších propagačních materiálech. Zmizela například zmínka o světě ovládaném obřími robotickými dinosaury. Zároveň došlo poměrně překvapivě k upřesnění data vydání, které bylo stanoveno na konec roku 2027. 

Odstraněno bylo také několik ukázek a obrázků. V tuto chvíli je však těžké odhadnout, zda se jedná o pouhou přípravu Tencentu na soudní bitvu se Sony nebo snahu hru opravdu proměnit tak, aby nepůsobila jako pouhá kopie Horizonu.


Reklama
Reklama

Související články

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Reklama
Reklama
Reklama