Arkham Crisis má komplexnější příběh a rozlohou je větší než GTA V.
Batman: Arkham Asylum považuji za hru, která otevřela dveře moderním hrám s komiksovými hrdiny v hlavní roli. Druhý díl - Arkham City - se také studiu Rocksteady vydařil, Arkham Origins, neboli prequel od jiného studia, nebyl tak úžasný, ale stále to nebyla špatná hra. A pak přišel závěrečný díl Arkham Knight, který neměl lehký start, konkrétně myslím port na PC, který byl dokonce na nějakou dobu stáhnutý z prodeje.
Mnozí hráči si stěžovali, že bossfighty v Arkham Knight již nejsou v duchu předchozích dílů a batmobile sekvence jsou až otravné. Arkham Knight, byť není špatnou hrou, se tak nevyrovnal svým předchůdcům v sérii, jak by na tom měl být nový počin jménem Arkham Crisis?
Únik informací pochází od údajného playstestera pro hru. Arkham Crisis je ve vývoji prý přes 2 roky a vyjít má v roce 2019.
Úhlavním nepřítelem by měl být Soví tribunál, tedy tajná organizace, která ovládá Gotham již stovky let. Z tohoto důvodu se vždy spekulovalo, že nový díl ponese název Court of Owls. Krom toho, že členové tribunálu jsou mocní a bohatí lidé nosící masky, nikdo nic neví, ba dokonce ani nevěří v jejich existenci. Dovedu si představit, jak byste je odhalovali ve hře, podobně jako kult v Assassins Creed: Odyssey.
Vývojáři se snaží, aby Arkham Crisis byla jedna z nejlepších her roku 2019. Hra by měla být komplexnější, a proto je rozdělena na 12 kapitol s tím, že v pozdějších kapitolách se do příběhu zamotají další postavy, jako například Jason Todd nebo Dick Grayson. Dále by hra měla obsahovat cyklus dne a noci, co-op pouze pro vedlejší mise, které mají být záživnější a delší. Hra prý bude obsahovat celý Gotham, který má být větší 1,7x oproti GTA V, a Batmobile byl nahrazen Batwingem.
Dáte Batmanovi šanci, nebo pro Vás série skončila Arkham Knightem? K odhalení a potvrzení nového Batmana by mělo dojít v březnu.