Jde o idle klikačku.
Posun AI ve hrách díky NVIDIA ACE
Je to tady, AI ve hrách přestává být synonymem pro předem naskriptované chování postav, které jen slepě následují kód. Co umí NVIDIA ACE?
Ať už patříte mezi fanoušky knižní předlohy ze ságy Písně ledu a ohně od spisovatele George R. R. Martina, nebo raději dáváte přednost k již ukončenému seriálu Hra o trůny z dílny kabelové televize HBO, tak mi jistě dáte za pravdu, že místní fantasy svět plný politických pletich patří k tomu nejlepšímu, co nám tento žánr v posledních letech nabídl.
Proto je skoro až s podivem, že jsme se doposud nedočkali vyloženě pořádného RPG, jenž by bylo do tohoto univerza zasazeno (ačkoliv titul z roku 2012 nebyl k zahození a jeho příběh byl rozhodně povedený).
Bohužel na tomto faktu nic nezmění ani nejnovější titul s oficiální licencí, jenž se jmenuje Game of Thrones: Tale of Crows. Ten vydala společnost Devolver a jedná se o narativní idle hru (vy jen občas něco odkliknete a nastavíte), která se odehrává 8 000 let před událostmi knih a seriálu, kdy se ujmete vedení Noční hlídky, chránící Západozemí před hrozbami ze Severu.
Budete tak rozdávat rozkazy vašim lordům velitelům a organizovat expedice za Zeď, o jejichž úspěších vás budou informovat havrani. Během hraní pak narazíte na staré i nové nepřátele, přičemž vaše jednání pomůže vytvořit odkaz Noční hlídky.
Game of Thrones: Tale of Crows je dostupný skrze Apple Arcade na zařízeních s macOS a iOS.