Dle předpokladu dnes Codemasters vypustilo několik konkrétních detailů o pokračování závodní parády GRID, které se dočkáme během příštího kalendářního roku.
Posun AI ve hrách díky NVIDIA ACE
Je to tady, AI ve hrách přestává být synonymem pro předem naskriptované chování postav, které jen slepě následují kód. Co umí NVIDIA ACE?
Těšit se prý můžeme na návrat možnosti přetáčení posledních pár vteřin, stejně jako na nový fyzikální systém a podstatně vylepšený model poškození, jež byl chloubou už předchozího dílu.
„GRID je zpátky a hodláme udělat závodění na ulicích, okruzích i prašných cestách opět zábavné,“ nechal se v oficiálním prohlášení slyšet Clive Moody, výkonný producent hry.
„Znovu se snažíme posunout hranice o něco dál a to jak v singleplayeru, tak split-screenu i online multiplayeru. Nová generace EGO Game Technology Platform se postará o lepší grafiku, umělou inteligenci i ovládání vozidel, což hráčům zprostředkuje kvalitnější zážitek.“
Aby toho nebylo málo, na síti se rovněž objevil debutový trailer, který je ke zhlédnutí na oficiálních stránkách gamesy.