Zemřel Robert Guillaume, dabér Eliho Vance z Half-Life 2
Half-Life 2 Novinka Zemřel Robert Guillaume, dabér Eliho Vance z Half-Life 2

Zemřel Robert Guillaume, dabér Eliho Vance z Half-Life 2

Martin Cvrček

Martin Cvrček

5

Filmový, televizní a divadelní herec a dabér zemřel v požehnaném věku 89 let.

Reklama

Včera večer obletěla svět zpráva, že zemřel Robert Guillaume, divadelní, televizní a filmový herec a dabér. Jak informuje server Variety, Guillaume zemřel doma v Los Angeles po komplikacích spojených s rakovinou prostaty, přičemž mu bylo úctyhodných 89 let.

V herním světě se Robert Guillaume navždy zapsal především jako dabér Eliho Vance ze série Half-Life, konkrétně z Half-Life 2 a obou epizod. Daboval i Rafikiho ve Lvím králi, a to jak ve filmu, tak v různých herních adaptacích.

Studio Valve zatím na jeho úmrtí oficiálně nereagovalo, soustrast a uznání však vyjádřil třeba Matt Wood z Valve, Merle Dandridge‏, která dabovala Eliho dceru Alyx, nebo scénárista série Half-Life Marc Laidlaw.

Laidlaw se navíc na Twitteru podělil o úsměvnou historku. Když ve Valve sháněli dabéra pro Eliho, vývojáři hledačům talentu řekli, že chtějí někoho jako Roberta Guillauma. A ti řekli, proč ne rovnou Roberta Guillauma. Výsledkem byl výtečný dabérský výkon, na který budou nepochybně ještě dlouho vzpomínat nejen fanoušci série Half-Life.


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama