Financuje DLC pro Assassin's Creed Mirage Saúdská Arábie? Ubisoft mlží
i Zdroj: Ubisoft/Pixabay/Zing
Assassin's Creed: Mirage Novinka Financuje DLC pro Assassin's Creed Mirage Saúdská Arábie? Ubisoft mlží

Financuje DLC pro Assassin's Creed Mirage Saúdská Arábie? Ubisoft mlží

Filip Svoboda

Filip Svoboda

16
Platformy Windows PC PlayStation PlayStation 5 Xbox Xbox Series X/S

Spolupráci se Saúdy společnost nepotvrzuje, zároveň ji hájí.

Reklama

Ubisoft čelí otázkám týkajících se financování v srpnu oznámeného rozšíření pro Assassin's Creed Mirage. Na nepotvrzené informace o podpoře ze strany saúdskoarabské státní společnosti Savvy Games se ptají nejen novináři, ale také interní Sociální a ekonomická komise. Ubisoft spolupráci se Saúdy nepotvrdil, zároveň ji ale před zaměstnanci hájí.

Komise se měla vedení Ubisoftu zeptat „zda by usilování o dohodu s osobou obviněnou z trestného činu nařízení vraždy novináře (včetně jeho rozčtvrcení a rozpuštění v kyselině) mohlo přispět k pranýřování, kterému v současné době společnost čelí“. Na mysli má prince Muhammada bin Salmána. Ten předsedá Národnímu investičnímu fondu (PIF), který Savvy Games Group vlastní.

Otázka směřuje mimo jiné k připojení Yvese Guillemota a dalších zástupců firmy k cestě francouzského prezidenta Emmanuela Macrona do Saúdské Arábie v minulém roce. „Účast Yvese Guillemota jako generálního ředitele renomované francouzské společnosti v oblasti kultury a technologií na cestě prezidenta republiky je příspěvkem společnosti k rozvoji ‚měkké moci‘ Francie,“ odpovídá Ubisoft a dodává, „spekulace nekomentujeme.“

Saúdskoarabské Savvy Games se netají ambicemi

Saúdskoarabské Savvy Games se netají ambicemi

Státní firma má stále dostatek financí na investice.

„Tento update (DLC, pozn. red.) titulu Assassin's Creed Mirage byl umožněn díky podpoře lokálních a mezinárodních organizací, které zajistily přístup k odborníkům, historikům a zdrojům, aby bylo zajištěno vytvoření autentického a přesného prostředí,“ odpovídá na dotazy magazínů Game File a Games Industry Ubisoft. Financování ze strany Savvy Games nepotvrzuje, ačkoli o něm psal už v lednu francouzský web LesEchos.

Zároveň firma spolupráci se Saúdskou Arábií obhajuje. V interní komunikaci mělo zaznít, že společnost vnímá rozdíl mezi PIF a osobou bin Salmána, který fondu předsedá. „Jednání s partnery, kteří nesdílejí naše demokratické hodnoty, neznamená, že se [těchto hodnot] vzdáváme,“ měli dodat zástupci vydavatelství.

Guillemot oznámil rozšíření v Rijádu v Saúdské Arábii během srpnové sportovní a esportové konference. Původně přitom Ubisoft pro hru žádný dodatečný obsah neplánoval. Příběh DLC bude zasazen právě do blízkovýchodního státu.


Reklama
Reklama

Související články

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama