Na trh vstupuje další velká PlayStation exkluzivita.
Vývojáři ze studia Housemarque dnes ve spolupráci s PlayStationem uvedli na trh očekávanou hru Saros. Jedná se o další roguelite akci, která navazuje na hry jako Resogun či Returnal.
Z pohledu hodnocení od novinářů však dokázal Saros všechny dosavadní tituly zmíněného finského týmu překonat. Na agregátoru Metacritic novinka disponuje průměrným hodnocením 88 %, čímž překonává oceňovaný Returnal (86 %) i další v minulosti vydané tituly studia.
V naší recenzi si hra odnesla známku 9/10 a následující verdikt:
„Saros nabízí zcela nový mimozemský svět k prozkoumání, výbušně adrenalinovou hratelnost obohacenou novými nápady a psychologicky propracovaný příběh hledání ztracené lásky, který po dohrání zanechá silný dojem.
V některých ohledech silnější než Returnal, v některých slabší, ale celkově stále velmi působivé, osobité a pohlcující dílo, které by neměli vynechat žádní fanoušci výpravných her ani náročných, dospělých příběhů. Do tohoto slunce byste se měli podívat.“
Saros je za 80 eur k dispozici exkluzivně na konzoli PlayStation 5.