Soundtrack Minecraftu je po Mariovi druhou hudbou v americkém národním fondu
i Zdroj: Mojang
Minecraft Novinka Soundtrack Minecraftu je po Mariovi druhou hudbou v americkém národním fondu

Soundtrack Minecraftu je po Mariovi druhou hudbou v americkém národním fondu

Filip Svoboda

Filip Svoboda

1
Platformy Windows PC PlayStation PlayStation 5 Xbox Xbox Series X/S

Do registru přibyla i znělka Windows.

Reklama

Americká Knihovna Kongresu zapsala druhého herního zástupce do Národního registru hudebních nahrávek. Po hlavním hudebním tématu Super Mario Bros. se jím stává album Minecraft: Volume Alpha z roku 2011 od skladatele Daniela Rosenfelda známého jako C418.

Původní soundtrack Minecraftu se skládá ze čtyřiadvaceti skladeb převážně ambientního charakteru. Rosenfeld, kterému deska nastartovala kariéru, složil pro Minecraft také soundtrack Volume Beta. Po něm už přispívali do hudebního doprovodu populárního sandboxu i další umělci. C418 připravil i třetí album, to ale nikdy nevyšlo.

Do registru byla nově zapsána také znělka Windows 95 skladatele Briana Ena. Dále na seznam přibyly písně My Heart Will Go On od Celine Dion, Back to Black od Amy Winehouse nebo Bitches Brew Milese Davise.


Reklama
Reklama

Související články

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama