Star Citizen se v roce 2026 pravděpodobně zapíše do herní historie – v překonání hranice jedné miliardy dolarů vybraných od hráčů.
Star Citizen se blíží k dalšímu milníku. Aktuálně má na kontě přes 925 milionů dolarů a pokud tempo financování vydrží, hranice jedné miliardy padne už v létě 2026. Projekt, který začínal jako crowdfundingový sen, dnes generuje obří částky díky placenému přístupu do alfy, mikrotransakcím a virtuálním lodím s cenovkou v řádech desítek tisíc dolarů.
Aby bylo jasno, Star Citizen není jen prázdný slib. Hratelná alfa existuje už roky a postupně se rozšiřuje. Poslední aktualizace přidala například inženýrskou roli, správu energie lodí nebo hašení požárů během boje. Vývoj ale postupuje pomalu a od oznámení hry už uplynulo třináct let.
Alespoň už víme konkrétnější informace o singleplayerové kampani Squadron 42. Ta má podle plánů vyjít v roce 2026, ale její absence na letošním CitizenConu vyvolala pochybnosti. Nicméně nedávné novinky hlásily funkční a průchozí hru. Samotní vývojáři však stále připouštějí, že termín je nejistý. A pokud jde o plnou verzi Star Citizen 1.0, Chris Roberts aktuálně míří až na roky 2027–2028.
Navzdory frustraci části komunity ale peníze dál proudí. Zdá se, že dokud Star Citizen neskončí – nebo nezmizí i s tvůrcem – hráči budou ochotni investovat dál.