Starou adventuru zvládli jen dva hráči z více než 800
i Zdroj: Lucasfilm Games
Novinka Starou adventuru zvládli jen dva hráči z více než 800

Starou adventuru zvládli jen dva hráči z více než 800

David Herrmann

David Herrmann

Platformy Windows PC

Přes 800 hráčů se o to pokusilo v neobvyklé zkoušce nazvané Adventure Game Aptitude Test. Úspěch ale slavil jen naprostý zlomek účastníků.

Reklama

Neobvyklý experiment připravilo vývojářské studio Woe Industries. Jejich zkouška s názvem Adventure Game Aptitude Test (AGAT) měla prověřit, zda hráči dokážou dokončit starou adventuru bez jakékoli pomoci z internetu. Účastníci přitom předem nevěděli, jakou hru budou hrát.

Více než 800 hráčů dostalo čtyři hodiny na dohrání klasiky Maniac Mansion z roku 1987 od Lucasfilm Games. Aby organizátoři zabránili podvádění, byli hráči během testu sledováni přes webkameru a mikrofon speciálním softwarem.

Výsledek byl drsný: z celkem 831 pokusů uspěli pouze dva hráči, což znamená úspěšnost pouhých 0,24 %. Podle tvůrců jde o jeden z nejnáročnějších „testů“ vůbec – s nadsázkou tvrdí, že by vedle něj působily běžné zkoušky jako formalita.

Během akce se objevily i kuriózní momenty. Jeden účastník se pokusil organizátory uplatit falešným screenshotem bankovního převodu na 1000 dolarů, zatímco další dva omylem poslali obrázky ze hry Fallout 4.

Dva vítězové zvládli adventuru překvapivě rychle, což podle autorů naznačuje, že mohli mít výbornou paměť nebo s podobnými hrami bohaté zkušenosti. A právě to možná ukazuje, jak brutálně náročné staré adventury ve skutečnosti byly.


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Reklama
Reklama
Reklama