Zástupci CD Projektu rovněž promluvili o kontroverzi okolo Ciri.
Jednotliví vedoucí představitelé studia CD Projekt RED pokračují formou rozhovorů pro různá média v poodhalování dodatečných informací o Zaklínači 4, který byl oficiálně představen v průběhu The Game Awards. V podcastu Friends Per Second například herní ředitel Sebastian Kalemba prozradil, že svět Zaklínače 4 bude co do velikosti srovnatelný se třetím dílem.
Studio se podle něj místo samotné velikosti zaměřilo především na kvalitu a smysluplné zaplnění herní mapy. Řada rozhovorů se dle očekávání postupně stočila směrem k nové hlavní protagonistce v podobě Ciri, která se stane plnohodnotnou zaklínačkou.
Příběhový ředitel hry Phillipp Weber připustil, že počítal s určitou kontroverzí, kterou tato volba přinese. Zároveň se ale fanoušky snažil uklidnit tvrzením, že vývojáři nadále zůstávají věrní původnímu loru v čele s knihami. Podrobnosti o tom, jak se ze Ciri stala zaklínačka, ale vývojáři v tuto chvíli prozradit nechtějí.
Zatím poslední zajímavý střípek ohledně příběhu padl v rozhovoru pro britský Eurogamer, ve kterém autoři prozradili, že se čtvrtý díl bude odehrávat pár let po událostech třetího dílu. Zaklínač 4 zamíří v dosud nespecifikovaném termínu na PC i konzole PlayStation 5 a Xbox Series X/S.