Xbox Series X|S ve Spojených státech opět zdražuje
i Zdroj: Xbox
Novinka Xbox Series X|S ve Spojených státech opět zdražuje

Xbox Series X|S ve Spojených státech opět zdražuje

Jan Urbančík

Jan Urbančík

7
Platformy Xbox Xbox Series X/S

Na vině jsou zřejmě cla, v Evropě se ceny nemění.

Reklama

Devátá generace konzolí bezpochyby vejde do historie jako unikát. Zatímco z předchozích let jsme zvyklí na postupnější snižování cen a levnější, efektivnější výrobu, u aktuálního PlayStationu a Xboxu se nic podobného nekoná. Sony i Microsoft už několikrát ceny naopak zvedaly, a právě druhá zmíněná firma nyní opět oznámila zdražování.

S informací přišel magazín Windows Central, který od Microsoftu získal zprávu, že za dalším navýšením cen mají stát „změny v makroekonomickém prostředí“, čímž má Microsoft velmi pravděpodobně na mysli dovozní cla zavedená americkým prezidentem Trumpem. Právě Spojených států se totiž aktuální zdražování týká, do dalších regionů se (alespoň prozatím) nepromítlo.

Jaké jsou tedy nové hodnoty v porovnání s těmi aktuálními, které jsou v platnosti od letošního května? Úplně základní model Xboxu Series S s 512GB úložištěm nově v Americe seženete za 399 dolarů namísto 379, stejně tak o dvacet amerických dolarů zdražil Series S s větším, 1TB úložištěm, a to z 429 $ na 449 $.

KonzoleNové cenyAktuální cenyLaunchové cenyDatum vydání
Xbox Series S (512 GB)399 $379 $299 $10. listopadu 2020
Xbox Series S (1 TB)449 $429 $349 $1. září 2023
Xbox Series X (Digital)599 $549 $449 $15. října 2024
Xbox Series X649 $599 $499 $10. listopadu 2020
Xbox Series X (2 TB)799 $729 $599 $15. října 2024

Ještě výraznější je však nárůst ceny u výkonnějšího Series X. Jeho digitální verze se bude nově prodávat za 599 dolarů místo 549. Klasická konzole s mechanikou pak bude mít v obchodech cenovku 649 $ místo 599. To tedy mimochodem znamená celkové zdražení o 150 dolarů oproti úplně původní, launchové ceně 499 dolarů v roce 2020. Speciální edice s 2TB SSD pak zdražila ze 729 na 799 $.

Nové ceny začnou platit od 3. října a prozatím se dotknou pouze konzolí, vyloučeno ale není ani zdražení ovladačů či jiného příslušenství.


Reklama
Reklama

Související články

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama