Hra která mě defucto přivedla do světa videoher. Resp. byla tou, do které jsem se poprvé ponořil. Po všech těch wolfech, prehistoriků, sokobanů a zkrátka všech her z 80. A 90. let jsem až s Warcrafty zjistil že tohle bude možná přeci jen koníček pro mě. Okamžité pohlcení světem následovalo v podobě čtení knih asi jako u mnoho dalších fandů tou dobou.
Precizní ovládání RTS strategie. Blizzard v tomto neměl konkurenci. To asi všichni víme. Už StarCraft dříve to potvrdil. Dnes už jsem čistokrevný konzolový hráč a dodnes mě mrzí že si nezahraju například StarCraft 2. Bože jak já bych si to zahrál... Ale stejně je na hraní daleko míň času než dříve a jakmile bych se po letech vrátil k tomu nejvíc žroutu času napříč všech žánrů v rámci videoher, tedy strategiím, už bych z baráku nevyšel vůbec.
Warcraft 3: Reign of Chaos
Hodnocení
Redakce Zing
Hodnocení
Čtenáři
Toužebně očekávané pokračování slavné realtimové strategie přinese nečekané a zásadní změny. Kromě excelentního trojrozměrného zpracování zaujme zejména ubráním prvků z klasické RTS a přidáním prvků z RPG her. Warcraft III se tak má stát první hrou nového žánru Role-Playing Strategy (RPS), kdy ovládáte sice méně početné, ale vyvíjející se hrdiny, kteří putují krajem, bojují, objevují nová místa, komunikují s postavami, procházejí neutrálními městy, účastní se boje o přežití a to za jednu ze šesti úplně rozdílných stran.
Reklama
Reklama
Reklama