Konec němé postavy. Hrdina Metra 2039 bude mít podle autora knih rozhodně co říct
i Zdroj: 4A Games
Metro 2039 Novinka Konec němé postavy. Hrdina Metra 2039 bude mít podle autora knih rozhodně co říct

Konec němé postavy. Hrdina Metra 2039 bude mít podle autora knih rozhodně co říct

Daniel Jarocký

Daniel Jarocký

2
Platformy Windows PC PlayStation PlayStation 5 Xbox Xbox Series X/S

Dmitrij Gluchovskij láká na nového protagonistu.

Reklama

Vývojáři z ukrajinského studia 4A Games představili v průběhu uplynulého týdne nový díl série Metro s podtitulem 2039, který se bude odehrávat asi čtyři roky po událostech dosud poslední hry Metro Exodus.

Kromě samotných vývojářů láká na nový projekt také autor knižní předlohy Dmitrij Gluchovskij, který se na novém dílu rovněž podílí. Gluchovskij v uplynulých dnech zveřejnil prostřednictvím sociální sítě X několik kratších vyjádření, ve kterých přiblížil atmosféru a příběh chystaného pokračování. 

Podle Gluchovského se hráči mohou těšit na dosud nejtemnější zážitek v rámci celé série. Metro 2039 má zároveň přinést nejdospělejší příběh, který chtěl Gluchovskij podle svých slov vyprávět už dlouho. Autor knižní ságy navíc poodhalil, že bude mít příběhové pozadí hry přesah do aktuálního dění v reálném světě v čele s ruskou válkou na Ukrajině.

„Teď už to nevypadá jako dystopie nebo sci-fi. Teď se to týká každého. V temných časech, v dobách války, musí příběhy odrážet realitu, zaznamenávat ji – aby se na poučení z těchto časů nikdy nezapomnělo,“ uvádí Gluchovskij.

„Nemyslím si, že by se Metro 2039 mělo nazývat hrou. Mělo by se nazývat zážitkem. Tentokrát navíc dostává protagonista Metra svůj hlas. A rozhodně má co říct,“ dodal autor knižní předlohy.

Metro 2039 vyjde v průběhu letošní zimy na PC (Steam) i konzolích PlayStation 5 a Xbox Series X/S.


Reklama
Reklama

Související články

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Reklama
Reklama
Reklama