Zpět na článek

Diskuze: Microsoft oznámil zdražení konzolí Xbox Series X/S

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Hubert v hubertusu
Hubert v hubertusu
Level 33 Level 33
dnes 13:08 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Gratulujeme Microsoftu! Z Xboxu se stal neprodejný krám. Pro srovnání: Výrazně výkonnější PlayStation 5 Pro s mechanikou a s 2TB SSD se dá nový koupit za 23 a půl tisíce. Xbox Series X (s mechanikou a 1TB SSD) bude stát odhadem někde kolem 21 tisíc (odhaduju z US cen plus naše DPH). Srovnatelný základní model PS5 se prodává pod 14 tisíc! V podstatě se tím Microsoft postupně dostal zpátky do let 2013 a 2014, kdy svůj méně výkonný Xbox One prodával dráž než Sony své PlayStation 4. Jaké to mělo důsledky vidíme doteď.

P.S.: Jestli jsou v Sony ještě aspoň trochu soutěživí, tak právě teď je skvělý moment, aby trochu snížili cenu PS5 - třeba jen o 50 dolarů a třeba jen na půl roku - a vymažou Xbox (jako HW platformu) z trhu.

Linux
Linux
Level 29 Level 29
Hlavní platforma: PC
dnes 20:29

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Hubert v hubertusu přidej 20 tisíc a už máš nadupany PC doporučuju amd kartu kvůli linuxu linux ma integrované amd ovladače přímo v jádru open source mesa ovladače jsou nejstabilnější lepší než adrenalin jen se moc otom nemluví a pokud hraješ jen single player hry tak windows ti chybět nebude linux je lepší než win11 žadny sluttering ani pády málo kdy se stane že hra spadne na plochu ale na windows se to stáva častěji

AdamsCzech
AdamsCzech
Level 49 Level 49
Hlavní platforma: PC
včera 21:36

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Kdo chce Sko tak koukejte po bazarech. Ja ho koupil za 4 s dvouma ovladačema. Rodiče co to prodávají po dětech kolikrát neví jakou to ma hodnotu. Takze cenu buď přestřelí a nebo pěkně podstřelí.

N3RWO
N3RWO
Level 48 Level 48
Hlavní platforma: PC
včera 21:10

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Děkuji redakci za článek, a dovolte mi menší poznatek, nebo spíš přání, mohl bych poprosit uvádět ceny i v české měně?

Daniel Jarocký
Daniel Jarocký
Zing Zing
Hlavní platforma: PlayStation
dnes 00:52

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@N3RWO Děkujeme za zpětnou vazbu. Do článku jsem přidal přepočet na české koruny. Oficiální české/evropské ceny ale zatím neznáme, takže se finální cenovka může lehce lišit.

Hubert v hubertusu
Hubert v hubertusu
Level 33 Level 33
dnes 13:01

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Daniel Jarocký No minimálně bude vyšší o 21 procent DPH. Takže ze 17 tisíc bude 20 a půl. A to jen pokud místním distributorům Microsoft nabídne rozumnou marži. Jinak bude ještě vyšší.

Linux
Linux
Level 29 Level 29
Hlavní platforma: PC
dnes 20:30

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Daniel Jarocký počkej až budeme mít eura agent pávek chce euro 😡

Reklama
Reklama