Peloponéská válka v rozšíření Total War: Rome 2
Novinka Peloponéská válka v rozšíření Total War: Rome 2

Peloponéská válka v rozšíření Total War: Rome 2

Michal Burian

Michal Burian

8

Hněv Sparty přináší zcela nové rozšíření kampaně, které se zaměřuje výhradně na helénský svět a vrhá hráče do divokých událostí peloponéských válek.

Reklama

Strategie Total War: Rome 2 byla rozšířena o expanzi Wrath of Sparta (česky Hněv Sparty), která do kampaně přináší zcela novou část zaměřenou na helénský svět a vrhá hráče do divokých událostí peloponéských válek. Pokud si chcete nový obsah koupit, budete muset zaplatit necelých 15 euro. Comgad se postaral o lokalizaci formou titulků.

Píše se rok 432 př. n. l. a řeckými městskými státy se šíří nepokoje. Na shromáždění Peloponéské ligy se vzkvétajícím Athénám podařilo získat do té doby nezávislá území Sparty, Korintu a Boiótijské ligy, čímž křehkou politickou rovnováhu přesunuly do bodu, ze kterého už není návratu.

Přestože ostatní frakce v reakci na aroganci Athén utvořily volnou alianci, všechny státy si zachovaly svou suverenitu. V sázce je budoucnost samotného Řecka a v doutnajícím konfliktu nejde o nic menšího než o nadvládu nad helénským světem.

Mezitím vše zpovzdálí sleduje mocná Perská říše a připravuje svá vojska na to, aby zmatek v helénském světě proměnila ve svou výhodu...

Nová mapa tažení

Mapa tažení Hněvu Sparty představuje nejstarší období, jaké se kdy v Total War objevilo. Dopodrobna zobrazuje živoucí řecký svět v roce 432 př. n. l. a zahrnuje 22 provincií rozkládajících se na 78 oblastech řecké pevniny i ostrovů a pobřeží Jónského moře. Mapa přináší také 12 nových zázraků včetně ruin Tróje, Diova chrámu a makedonské královské hrobky. Protože kampaň představuje kratší časový rámec než velké tažení ROME II, jeden tah zde odpovídá jednomu měsíci.

Čtyři hratelné frakce

V Hněvu Sparty si můžete zahrát za Athény, Korint, Spartu a Boiótii. Každá frakce mé své vlastní rysy, rozpisy jednotek, výzvy a počáteční pozice na mapě. Kromě toho se v průběhu kampaně objevují slavní historičtí generálové a vůdci, jako je například spartský generál Lýsandros nebo athénský filozof Sókratés.

S ohledem na historické postavení frakcí má Sparta k dispozici různorodější vojsko než ostatní frakce, což odráží její dominanci ve vnitrozemských válkách. Athény naopak těží z náskoku v námořním boji.

Panhelénské hry a slavnosti

Staří Řekové byli zapálení sportovci a každý rok pořádali olympijské, pythijské, isthmijské a nemejské slavnosti, které jsou zahrnuty i ve hře. Až na každou z nich přijde řada v ročním kalendáři, dostanete na výběr z množství možností. Budete sponzorovat nějakého atleta, podpoříte jednoho z účastníků, vyšlete svého zástupce, nebo budete jen přihlížet? Každá z těchto možností vám může přinést nějaký prospěch nebo naopak nevýhodu. Řecký kalendář je stejně tak spojen i s náboženskými slavnostmi, jež do kampaně přinášejí vlastní bonusy a výhody a podílejí se na vytváření atmosféry tehdejší doby.

Nové technologické stromy

Hněv Sparty přináší zcela nový technologický strom, který odráží dobový vojenský, námořní a hospodářský pokrok. Jeho šest větví hráčům umožňuje rozvoj na poli vojenských, námořních a podpůrných technologií, filozofie, estetiky a matematiky.

Helénský kmenový systém

Frakce v Hněvu Sparty spadají až na výjimku Perské říše do helénské kultury. Proto je zde „kultura“ nahrazena „kmenem“. Každá frakce spadá pod jeden z řeckých kmenů. Zatímco tedy čtyři hratelné frakce nebudou v důsledku přítomnosti řeckých kmenů trpět občanskými nepokoji, budou se muset vypořádat s výraznými diplomatickými postihy při jednání se státy, které nejsou pravými Řeky.

Perská hrozba

Perská říše se rozkládá na východním okraji mapy tažení a do řeckých záležitostí se příliš nevměšuje. Nicméně jakmile se jeden z řeckých států výrazně prosadí nad ostatními, začnou Peršané stupňovat své vojenské zásahy a budou se jej snažit srazit na kolena!

Nový přehled vojenských a námořních jednotek

Všechny hratelné frakce mají k dispozici nové přehledy jednotek, které odpovídají způsobu boje daného období řecké historie. Řecká frakce klade velký důraz na hoplíty a podpůrné prvky umožňující reagovat na množství různých bitevních situací a přinášejí taktickou variabilitu. Hráči zde naleznou méně žoldnéřských jednotek, jež jsou však více specializované a mohou zajistit rychlou podporu a širší využitelnost armád. Žoldnéře lze ve velkém najímat ve všech provinciích.

Páteří řeckého námořnictva jsou taktické variace na konstrukční typy diér a triér, které se úzce specializují na taranování a hákování. Kromě toho se transportéry jednotek chovají více jako nákladní než bitevní lodě a v námořních bitvách už nemohou taranovat. Tím se omezuje nevyvážená výhoda přepravních konvojů v námořním boji. Tato změna se také zpětně promítá do všech kampaní ROME II.

Mezi více než 50 novými námořními i pozemními jednotkami pro Hněv Sparty se také setkáte se speciálními a legendárními vojsky, jako jsou kopiníci Nesmrtelných, spartští hoplíté a skiritai.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam Discord Discord
Reklama
Reklama