Tvůrci lákají na skutečné bitvy a dobové zbraně.
Vývojáři z nizozemského studia BlackMill Games v průběhu včerejšího odpoledne vydali hru Gallipoli. Jedná se o pokračování série WW1 Game, která pod sebou sdružuje další tituly z období první světové války jako Verdun, Tannenberg a zatím poslední Isonzo.
Gallipoli je postaveno na pevném základu svých předchůdců, který tvoří už zmíněné zasazení do období první světové války a dále sázka na multiplayerové first person PvP bitvy s důrazem na realismus a využití různých dobových zbraní.
Na poli zasazení se tentokrát autoři zaměřili na osmanskou frontu v čele se známým tažením na Gallipoli, ve kterém se utkala vojska Dohody (Velká Británie, její kolonie i dominie a Francie) a Centrálních mocností (Osmanská říše).
Obsah tvoří hlavní multiplayerový režim pro až 50 hráčů, 10 různých tříd vojáků, velké množství dobových zbraní i vojenské techniky a čtveřice map.
Gallipoli je nově k dispozici v plné verzi na PC (Steam, Epic Games Store) i konzolích PlayStation 5 a Xbox Series X/S, přičemž cena hry byla stanovena na 30 eur. Uživatelské hodnocení na Steamu se v době psaní článku pohybuje kolem 75%.



























