profile-image

Docik

Docik
Registrace 11. 1. 2011
ID 1645123544
Level 30
6 039 bodů
Zbývá 461 bodů do dalšího levelu
6 000 6 500
odznak
PlayStation
odznak
PC
Nic tu není

Uživatel nemá žádné hry

Články

Preview - Randal's Monday

Preview - Randal's Monday

Většinu z nás tady na Zingu si dovolím nazvat geeky. Máme rádi předražené nesmysly jako sběratelské a limitované edice her, knih, filmů které máme…

4. 11. 2014 19:55
Gemini Rue - recenze

Gemini Rue - recenze

Wadjet Eye Games. Tento název studia si zapamatujte, protože o nich pravděpodobně ještě uslyšíte, i když třeba adventury nejsou váš šálek kávy.…

29. 10. 2014 16:36

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Docik
Docik
Level 30 Level 30
18. 6. 2026 22:38

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Konecne to zacina... Konecne

Docik
Docik
Level 30 Level 30
18. 6. 2026 22:38

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Celou dobu vsichni nateseny a kdyz vsichni ztratili hype a prestali to cekat, bum :D popravde jsem nečekal ze nas budou teasovat, ze spusti v nejaky den predobjednavky. Myslel jsem ze proste shadowdropnou trailer a preordery a zbori internet.

Docik
Docik
Level 30 Level 30
18. 6. 2026 12:16

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@T800 jo jo přesně :D

Docik
Docik
Level 30 Level 30
11. 6. 2026 08:53

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@L.H. Ja nepotrubi vsechny vyzkouset. Ja nechci narazit na to, ze to co jsem chtel udelat, nejde udelat. Proto ty systemy pak musi byt tak robustni. Aby člověk nenarazel na mantinely. Neni to o tom, jezisi oni tam udelali tisice dialogu, tak to je vsechny musim odemknout

Docik
Docik
Level 30 Level 30
8. 6. 2026 11:40

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Firo trochu to vyvolává pocit, že se vlastně už díváme na next gen hry. Že vlastně vývojáři už na base PS5 kašlou a už výkonově míří na PS6

Docik
Docik
Level 30 Level 30
6. 6. 2026 08:22

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Tohle mne zaujalo asi nejvic. Tohle a Crossfire. Celkove musim rict, ze dost her na summer game fest vypadaly neskutecne dobře. Az jsem si rikal, ze to ps5 nemuze utahnout.

Docik
Docik
Level 30 Level 30
3. 6. 2026 11:43

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Páni, já jsem myslel že jsem byl jedinej kdo měl problem s God of War Ragnarok. Hra všude dostávala 10/10 a ja to absolutně nechápal. Hru jsem si koupil protoze jsem nepředpokládal, že hra co všude dostávala téměř maximální hodnoceni by mohla být špatná a hle - ona to byla naprosto stupidní lineární mlátička co akorát dobře vypadala. Jinak příběh roztahanej, gameplay nudnej koridor kde na mně vždycky vybafla Partička a ja ji pomlatil. To už jsem za 30let hrál tolikrát ze jsem se fakt musel hoooodne nutit abych to dohrál. Dokonce jsem to 2x rozehrál a až na potřetí jsem se donutil a dotlačil to. A uz si vážně víckrát God of War nekoupím a mam teda i velké podezření jak ty redakce ty hry hodnotí, protože když se tu podívám tak vůbec nejsem jediný kdo to tak vidí. A že teď jdou udělat hru s Fae, takovou totálně průměrnou postavou k tomu ta samá hra akorát v novém provedení tak to snad není ani možný. State of play v momentě co začla tahle ukázka jsem přetočil, hra mně absolutně nezajímá, viděl jsem minutu a stačilo mi to. A oni tomu věnovali skoro čtvrtinu té show? Aha. To mělo byt to překvapení a ta pecka kvůli které to vysílali v kinech? Aha...

Docik
Docik
Level 30 Level 30
30. 5. 2026 00:01

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Nvidia machrujje ze predstavi novou eru pc gamingu na computexu. Tak bych ho tam klidne pridal. Nejspis by mohli ukazat ten svuj arm cpu/gpu ?

Docik
Docik
Level 30 Level 30
28. 5. 2026 19:49 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Vladimír Storkup (evilstaone) Záleží. Myslim ze tyhle handheldy nikdy nebudou na hrani v ultra nastaveni nejnovejsich her. Od toho je pc s obrazovkou nebo na psku na televizi. Kazdopadne ja steam deck pouzivam prave ze bud streamuju Sunshine Moonlight z Pc a nebo streamuju z ps5. A tam pak vykon steamdecku slouzi jenom k dekodovani hevc265 na coz ma ultra dostatečný vykon. Ted jsem to zacal pouzivat ze streamuju z pc ve 4k a pres dock s hdmi 2.1 to posilam do televize. A prekvapuje mne jak dobre to funguje. Na pc se spusti big picture mod a mam vlastni steam machine s vetsim vykonem. A prodleva temer nulova. Prodleva ze zpracovani hevc je prave 0.4ms. pripojeno pres wifi6 a opravdu zapomenu ze nehraju na konzoli v obyvaku. A kdyz hraju primo na steamdecku tak nejaky 2d hry nebo starsi hry. Takove jednodussi veci na tu malou obrazovku.

Jinak ano cena ted nedava smysl. Njn generujeme s ai viidea s kocickama tak nejsou ramky. Kazdopadne jsem rad ze jsem koupil svuj steamdeck ve sleve na steamu za 8 tisic. Ten puvodni 64gb verzi a 1tb ssd jsem si tam vymenil pak sam

Docik
Docik
Level 30 Level 30
25. 5. 2026 16:12

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

GTA IV remaster bych si nechal líbit...

Docik
Docik
Level 30 Level 30
11. 5. 2026 21:25

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Clovek co to ma v planu koupit si to koupi. Kdo ne, tak stahne... Je to velmi mrzute, ale ve skutecnosti si myslim, ze to az tak velky vliv nema u takovehle hry, ktera je hodne online. Warez verze mne vubec nezajima a poridim i tak.

Docik
Docik
Level 30 Level 30
11. 5. 2026 16:05

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Trailer 3 zítra a nejspíš i předobjednávky. Game Informer představí Cover Art. Hopium guys. I am on Hopium.

Docik
Docik
Level 30 Level 30
1. 5. 2026 07:45 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@gazorpazorp Tak ta hra jeste nevysla tak je brzo hodnotit jak bude korektni ne? Ja nevim, ale myslim ze bude spis nekorektni. Jestli si tam nekdo vybrecel nejaky pride nesmysly, tak co asi hraci udelaj ve hre? Staci si na youtubu najit tu feministku z RDR2 jsou tisice videi co ji lidi vsechno delaj. Tohle mne fakt netrapi. Ale jako nikdo vas to nenuti hrat. Jako je to taky nazor, meho bratra GTA taky nikdy nebavily a neni na tom nic spatneho.

Docik
Docik
Level 30 Level 30
30. 4. 2026 07:51

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@gazorpazorp 100 lidi 100 chuti. Po technicke strance to bude jinde nez cokoliv jsme videli. Uz jen rozdil mezi GTA V a RDR2. Ocekavam jeste vetsi skok, kdyz vidim ty trailery tak mi furt pada brada.

Docik
Docik
Level 30 Level 30
29. 4. 2026 20:31

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Melneor Tak to budete pristi pul rok trpět. Hadam ze gta vi posledni pul rok bude vsude. Nedivil bych se ze budou reklamy i v tv.

Docik
Docik
Level 30 Level 30
29. 4. 2026 20:29

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Melneor Docela mne udivuje i to, ze to jelo vubec na 30fps na zakladni ps5. Hele zadna hitparada to nebude kdo to nedava musi poridit pro. I kdyz vzhledem k tomu ze pro ma lepsi gpu, ale vykon cpu ma stejny tak bude mit podle mne taky problem. Treba se dozvime neco revolucniho, jakoze ai neni pohanena z clienta, ale bezi na vzdalenych serverech a do clienta se posilaji jen zjednodusena data. Takze vlastne always online nutnost. Uvidime. Nebo ps5 zakladni bude mit oklestenejsi rezim zobrazeni.

Docik
Docik
Level 30 Level 30
29. 4. 2026 17:59

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

řekl bych že jestli GTA VI naplní "vytvoření nejúžasnější formy zábavy, jakou kdy lidstvo vidělo" neuvidíme 19. listopu, to uvidíme cestu, ale reálně po ni začneme kráčet až s příchodem online, kde se mluví o tom že vlastně vytvoří Roblox pro dospělé. A podle toho co jsme mohli vidět v trailerech a z leaků a patentů - to vypadá že tahle hra překoná nemyslitelné a nabídne hloubku světa kterou jsme ještě neviděli. Interiéry budov, pokročilé ai npcček, variabilita světa, ne že vídáme jednu postavu 10x během 2 minut.
Je až zvláštní jak to co ukázali v traileru 2 mohlo běžet na PS5. Nechápu to.
Každopádně mně chytá nějakej těžkej hype - koukám denně na trailer 1 a 2 a na různá videa a jsem připraven na spuštění kampaně. Vypadá to, že už nedojde k odložení a že letošní rok vážně vyjde GTA VI. Samozřejmně jako u GTA V plánuji aspoň 5 dní že budu nemocný. Je vtipné jak to vyšlo Black Flag a nové GTA v jednom roce... to už tady někdy bylo ne? :D

Docik
Docik
Level 30 Level 30
11. 4. 2026 13:05

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

vidím to poprvé a vypadá to hodně dobře. Asi taky hodím do wishlistu

Docik
Docik
Level 30 Level 30
9. 2. 2026 17:17

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

nevím kdy se mi stalo, že bych se těšil na 3 hry od Microsoftu, možná naposledy v dobách Xbox 360. Za mně Forza6, Gears a Fable. Jestli do toho vyjde letos ještě GTA VI tak to je nařáchnutej rok + expanze do WoW... mama mia

Docik
Docik
Level 30 Level 30
26. 11. 2025 12:09

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

wau pro mně co upgradoval v březnu na DDR5 64GB to je docela příjemná zpráva :D

Docik
Docik
Level 30 Level 30
14. 11. 2025 12:00

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Tož bať @Tož bať jo no zaříznutí WMR byl takový fuckup, že bych si vživotě nekoupil jinou VR než od Mety nebo Valve, nebo google z tohodle důvodu - že nikomu jinému nevěřím.
Ale co se týče toho, že brýle jsou hodně daleko - možná to tak daleko není. Tohle je prototyp v Metě - který rádi demonstrují novinářům jako s jakými technologiemi si hrají a co je dnes možné, ale otevřeně řekli, že ten prototyp světlo světa nikdy neuvidí. (jako produkt v krámech)
https://youtu.be/G0eKzU_fV00?si=Vk9ocpXSFp25LRXr
Jde prostě o nějakou politiku nebýt jak apple a vydat něco co stojí 3600 dolarů - protože kdo si to koupí. Ale to že se jim podařilo narvat do AR brýlí které jsou vážně "brýle" a ne helma - takovouhle technologie je velmi slibné. Věřím tomu že do deseti let se něco takového do těch 600-1000 dolarů bude prodávat a bude to myšleno pro konzumovaní virtuálního obsahu všeho druhu. Že když to spáruješ s ovladači tak i tu VR hru si zahraješ (otázka je aby to nespadlo z hlavy když to nebude helma).
Druhej příklad - kdybych si dnes vybíral VR headset tak krom Valve uvažuji i nad tímto: Bigscreen Beyond 2 https://store.bigscreenvr.com/products/bigscreen-beyond-2?srsltid=AfmBOoo1-vqZUll2dFF1x1vkqawZE3gGTCHQNJqtYXP_v4GQkj5gl2s2
Všichni co to měli na hlavě tvrdí, že to je neuvěřitelné. micro oled displeje s rozlišením 5120 × 2560.
A hlavně jak je to malinkaté a lehké - s tím, že při obujednání si člověk skrz jejich apku udělá fotky obličeje a oni tu měkou část mezi headsetem a obličejem vytisknout z pryže na míru.
eye tracking - takže to taky dokáže zostřovat obraz jen tam kde je zapotřebí. Jen tuším, že to vlastně nemá žádný vlastní OS, že to je čistě PC vr, nemá to AR a ještě ke všemu tracking je skrz steam tracking boxy.
Ale očekávám prostě, že Quest 4 bude bomba. Že Meta ho nevydá ani v brzké době, protože se taky chce vejít do 600-1000 dolarů max - a budou tam chtít mít micro oled, brutální rozlišení a lepší AR kamery. Ono se to nezdá a spousta lidí třeba říká, že ovládání prsty je gimick - ale já fakt používám Quest 3 dost jako mediální zařízení - že si prostě koukám na netflix nebo youtube a ani náhodou nechci když si dělám kafe nebo snídani a na něco potřebuju kliknout - tak lovit někde ovladače. Bez ovládání rukama by AR nemělo smysl. A fakt je velmi dobrý pocit se pohybovat v barevném reálném světě a mít v něm virtuální obrazovky. Nemluvě o tom že už teď ten Quest 3 i když má poloviční rozlišení než Apple vision pro - tak se fakt na ty filmy dá koukat, je to krásně ostré. Jen ta AR realita není tak ostrá a hezká, ale virtuální prvky do ní přidané ostré jsou - ale taky to s updaty ladí a dneska úplně v pohodě dokážu používat telefon a číst a psát na něm bez toho aniž bych ten quest z hlavy sundal.
Prostě - chci jen říct, že to není tak daleko. Dokonce chci říct, že je to tak trochu tady už :D jen prostě chápu, že spousta lidí se s tím co tu teď je nesmíří a čekají na ten bangr, ten headset nebo brýle které bez kompromisů každého umlčí. Možná to bude quest 4. docela tomu věřím.
Další věc co je na obzoru jsou headsety od Samsungu a podobných kdy Google oznámil XR platformu https://www.samsung.com/us/xr/galaxy-xr/galaxy-xr/
- a jdou vyrábět androidí Apple Vision pro za poloviční cenu - tam bude lepší komfort (lehký headset) a super rozlišení - ale je otázka jestli na tom půjdou hrát hry plně ve VR. Třeba nad tím občas taky uvažuji, že bych ten zážitek brutálního rozlišení a perfektního AR chtěl mít doma :D A rozhodně si myslím, že u někoho kdo se rozmýšlí nad velkou televizí ale nemá doma tolik prostoru ani pořádně kde si k ní sednout - tak tohle může dávat smysl. Přeci jen je to o tom, že si ten headset můžeš vzít klidně na záchod nebo do postele a mít tam plátno jak v kině kdekoliv, třeba když si děláš snídani. A rozhodně je to prostě jiný zážitek mít virtuální obrazovky v reálném prostředí. Takový dotek budoucnosti již dnes.
Prostě blížíme se k tomu :D

Docik
Docik
Level 30 Level 30
13. 11. 2025 13:36

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Tož bať @Tož bať ja sleduju anime na netflixu na quest 3 :D a ready player one ve 3D si obcas pustim na questu. Jako netvrdim, ze to vytlaci televize, stejne tak jako televize nezabila radio, tak vr nezabije televize. Ale urcite to smeruje k tomu, ze se budeme divat na filmy ve vr. Ono je to treba fajn kdyz si rano delam kafe.a snidani tak mam pred sebou youtube. Urcite to chce obrazovou kvalitu jako ma apple vision nacpat do Ray ban bryli, nebo neceho maleho co vazi 200g. Pak verim tomu, ze nad tim bude uvazovat hofne lidi. Tyhle headsety jsou primarne pro VR hrani. A lidi co VR nemaji a ani o tom neuvazuji nad tim furr ohrnuji nos a nelaka je to ani zkusit, ale to nic nemeni na tom, ze uz to jsou miliony headsetu mezi lidma a vr je zive. I kdyz tech her nevychazi tolik. Ja osobne to zapinam celkem pravidelne hlavne jako kardio v beat saberu nebo boxovani. A jak rikam obcas koukam na anime na velke virtualni obrazovce. Tam ma quest 3 vyhodu, ze ma barevne kamery takze ta AR je celkem pouzitelna. Samozrejmne televize tu zustanou, protoze je to jiny zazitek rozhodne pohodlnejsi.

Docik
Docik
Level 30 Level 30
13. 11. 2025 10:21

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Ja bych mozna k headsetu doplnil jedno zasadni info, ktere headset odlisuje od ostatnich. Potvrdili se zvesti, ze valve dela headset na kterem pujdou hrat non Vr hry. Ano na Questu mohu skrz virtual desktop hrat taky jakoukoliv hru na velke obrazovce ALE - valve ma ke svemu vr headsetu ovladace ktere maji vsechna tlacitka jako jakykoliv gamepad. Tzn nemusite pripojovat gamepad k pc a muzete hrat cokoliv rovnou s vr ovladaci. To je podle mne zasadni vec. Proste ten headset ozivuje celou vasi knihovnu a dava vam to naservirovane na stribrnem podnose. Ocividne vytvareji ekosystem Steam a verim, ze steam os zacneme vidat ve vic a vic zařízeních. Kdyby mel headset barevne kamery s lepsim rozlisenim pro ar a lepsi displeje tak byych uvazoval, ze si ten headset poridim. Takhle z quest 3 to pro mne nema cenu. Ale verim ze tohle VR trh trochu ozivi, hlavne ze ve predu headset nevazi tusim ani 300g takze musi byt podle mne hodne pohodlny protoze dali baterii dozadu.

Docik
Docik
Level 30 Level 30
28. 5. 2025 12:05

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

tam nejsou zadna npc na ulicich? ten svět vypadá totálně prázdně

Docik
Docik
Level 30 Level 30
14. 5. 2025 11:00

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

já osobně si myslím, že GTA VI už bylo odloženo podruhé. Tuším že jsme trochu donutili Rockstar vydat první trailer tím tlakem na internetu který vyvcholil v ten hackerský útok na rockstar a leak development prostředí. Rojily se leaky a komunita byla jak papiňák před vybouchnutím. Zároveň pokud si dobře pamatuji tak se začalo nahlas mluvit že by mohlo dojít k odhalení brzy a bude termín vydání plánován na Q1 2025 - což vycházelo ze zprávy pro investory, kde byl velký zisk v bilionech dolarů (miliardách česky) takže se spekulovalo že by museli vydat něco tak velkého jako RDR2 nebo GTA. Pak přišel první trailer, který jenom stroze řekl že 2025. A tuším až někdy loni v polovině roku se začalo mluvit že dojde k odkladu a že GTA VI vyjde na podzim 2025.
Takže můj takovej trošku pocit založený na nevyřčených věcech, ale naznačených - tak původní plán ještě někdy před 2.5 rokem byl Q1 2025. Ale to se odložilo stylem že stejně nebyl přesně upřesněný čas kdy v 25 to vyjde - takže se o tom nemluvilo jako o odkladu.
A nyní jsme se dočkali podle mně druhého odkladu na 2026.
Jestli dojde k třetímu k tomu nic neříkám, podle mně je možný odklad nějakých pár měsíců, ten podzim by dával smysl.
Za mně ale je hra co se týče features a příběhu hotová tak 1-2 roky a probíhá optimalizace, lazení, debug a můžeme vidět co se jim podařilo vykouzlit ten rozdíl mezi trailerem 1 a 2. myslím že se blíží do momentu kdy řeknou dost - na nic už se nesahá a všichni jdeme optimalizovat a debugovat. Chápu že u něčeho jako je takováhle hra nikdo nedokáže přesně říct kdy to bude hotové, protože nevíte co vás vlastně čeká za problémy, proto se 3 roky před vydáním těžko odhaduje přesný termín. Osobně si myslím že někdo jako ubisoft by to byl schopen vydat klidně letos na podzim a ladit to už vydané skrz patche. Rockstar tohle nechce, ale zároveň nechce crunch, myslím si že s tím co ukázali se hra tváří jakože je v podstatě hotová a rok - mi přijde jako dlouhá doba na lazení. Oni přeci jen taky musí dát nějaký termín a snažit se to v něm dodat, jinak by to mohli dělat věčně. Deadline je zapotřebí, takže budu doufat. Po tom co vidím jak hra vypadá tak začínám mít víc a víc pocit že to bude úmorné čekání, i když těch jiných her co si chci zahrát je mrak, tak nějak to GTA VI je prostě ta hra.

Reklama
Reklama