Zpět na článek

Diskuze: Nové God of War bylo oficiálně představeno

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Hubert v hubertusu
Hubert v hubertusu
Level 33 Level 33
4. 6. 2026 14:41 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Nelíbil se mi díl z roku 2018 a ještě méně Ragnarok. Mrknu na recenze až vyjde tento nový díl, ale tipuju, že GoW už pro mne není. Vlastně mne už zajímá jediné: Co udělají s remakem původní trilogie. Pokud ji jen oblečou do hezčího kabátku, tak to bude za mě dobrý. Jestli ale začnou původní hry sanitizovat, a tak třeba i zapomenou na fakt, že Kratos už měl dceru Calliope a manželku Lysandru (s tragičtějšími scénami než cokoliv, co nám nové hry kdy přinesly), tak stávající tým ze Santa Moniky prokleju do sedmého kolene.

P.S.: Jo a vsadím boty, že v remaku nebudou scény (minihry) se souložením.

Bogym 999
Bogym 999
Level 36 Level 36
Hlavní platforma: PlayStation
4. 6. 2026 10:17

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Za hru jsem rád, ale mám strach, protože pasáže, které mě nejvíc v posledních dvou dílech nebavily, byly za vedlejší postavy :-/

Linux
Linux
Level 29 Level 29
Hlavní platforma: PC
4. 6. 2026 07:00

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

časem to vyjde na pc stači u santa monika zacinkat kličena jako 1989 😀

Dion
Dion
Level 48 Level 48
3. 6. 2026 20:06

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Zvláštní že zrovna tohle tady tak rozvíří jinak stojaté vody diskuze :o)

L.H.
L.H.
Level 36 Level 36
3. 6. 2026 20:33

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Dion Někdy je to těžký, když ti někdo sáhne na něco, co máš rád. A tady to pánové vlastně vůbec nezvládají.

Dion
Dion
Level 48 Level 48
3. 6. 2026 22:03

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@L.H. To jako chápu. Ty ale myslíš pány v diskuzi nebo vývojáře ? :o) Tvé příspěvky asi naznačují oboje . Což také chápu. Možná Wolwerine to zlepší ? Ten vypadá že se rudého násilí bát nebude :o)

L.H.
L.H.
Level 36 Level 36
4. 6. 2026 04:35

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Dion Vývojáře ne. Ty tvoří produkt. Mě osobně je opravdu jedno, jak co vypadá atd. v herním světě. To je tak strašně dynamický, že jeden den může něco chodit a ten druhý to bude mít kolečka. A zároveň životnost toho všeho je neuvěřitelně malá. Pozornost funguje jen před... po vydání si to někdo zahraje a za měsíc se jede znovu na něco dalšího... možná dřív. Pořád se to točí dokola a pořád se na to někdo chytá. To je asi vše.

Dion
Dion
Level 48 Level 48
4. 6. 2026 17:43 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@L.H. Jo nad tím jsem také sem tam přemýšlel. Roky dřít na hře která i když se nadmíru povede brzy upadne v zapomění a nevydělá. Jako jedinec toho na velkých hrách moc neovlivníte ... hra se nemusí povést ... Nebo se stane legendou ale nevydělá . Herní průmysl je brutální. A tipuji že spousty hráčů to tak nevnímá.

Reklama
Pront
Pront
Level 46 Level 46
Hlavní platforma: PC
3. 6. 2026 19:41

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

GoW bez Krata není nic pro mě. Koneckonců na PC už to stejně nevyjde, tak je to aspoň menší ztráta :)

fabioozo86
fabioozo86
Level 34 Level 34
Hlavní platforma: Xbox
3. 6. 2026 19:04

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Ne děkuji. Zůstanu u původní řecké ságy. Od 2018 je to shit

Linux
Linux
Level 29 Level 29
Hlavní platforma: PC
3. 6. 2026 18:30

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

atreus je celej po mamince

Toreador
Toreador
Level 50 Level 50
3. 6. 2026 18:25

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Článek mě zaujal

Zrzek
Zrzek
Level 49 Level 49
Hlavní platforma: PC
3. 6. 2026 18:08

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Nevypadá to špatně, ale je tam plno věcí, u kterých si nejsem jistý, jestli to byl dobrý nápad, které mi prostě do God of War nesedí. Grafika, animace a combat jsou na druhou stranu za mě výborné.

Akce tam je a vypadá to, že nuda rozhodně nebude - tohle Santa Monica umí.

Příběhově dává smysl, že hrajeme za Fey. Ragnarok měl spoustu náznaků, že se dočkáme více Fey, ale nečekal jsem plnohodnotnou hru čistě o ní, spíš DLC. Třeba to překvapí, naštěstí remake trilogie je na cestě tak mě to tak nesere díky tomu 😁

Příběh by mohl být silný, hlavně pokud v tom afterlife, kde je, potká třeba Athénu, Area nebo Kratosovu mrtvou ženu, dceru či bratra a nebo později třeba i Thora. Věřím, že tam budou i nějaké spojitosti s Ragnarokem - třeba to její volání Krata a podobně. Přece jen se tohle všechno odehrává v době, kdy začíná první díl.

Ale ta kostka? Já bych chtěl vidět ten meeting, kde borec nebo borka vytáhne svůj nápad se želé kostkou jako nejlepší nápad století…

Reklama
SamFisher
SamFisher
Level 54 Level 54
Hlavní platforma: PC
3. 6. 2026 17:50 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

No... počkám si na další díl s Kratem 😂👍

Medvěd
Medvěd
Level 35 Level 35
3. 6. 2026 17:31

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Mi se to nelíbí, působí to spíš jak Marvelovka na mně, takže pro mně to bohužel nebude.

L.H.
L.H.
Level 36 Level 36
3. 6. 2026 15:57

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Vám všem stejně nejvíc vadí, že je to barevný a že je tam ženská.

Virus
Virus
Level 45 Level 45
Hlavní platforma: PC
3. 6. 2026 13:32

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Jsem z tábora, kterému tohle nevadí. Jo, není to Kratos ale jsem s tím v pohodě. Přiznám se, že Ragnarok jsem ještě nehrál, není čas uhrát vše, ale tohle je ok. Možná to bude jako nějaké propojení do budoucna? Mluvilo se o možných plánech s idnickou nebo asijskou mytologií a tady v nějakém posmrtném životě Bohů se to může nějak celé proplétat a tvořit tak nějaký pomyslný most do budoucna. Nebo taky ne. Však grafika je v pohodě, nepřátelé mi absolutně nevadí, meč s želé kostkou mě nechávají v klidu, jen jsem si vzpomněl na D&D film a očekávám, že to bude celé jinak. No a to je tak asi vše. Kratom... tedy Kratos se vrátí jindy. Tady je aspoň krásně vidět, jak sto lidí má sto chuťí a vo...vo...vo tom to je.

VoidWalker
VoidWalker
Level 36 Level 36
3. 6. 2026 13:18

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Další hra cílená na všechny, která se nebude líbit nikomu. Je to škoda, protože GOW měl specifický art direction, ale tohle je najednou úplně něco jiného. Jiná franšíza, jen se známým jménem.

Reklama
Games Polis CZ
Games Polis CZ
Level 30 Level 30
3. 6. 2026 13:17

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

🤣🤣🤣boze🤣🤣🤣to je sracka🤣🤣🤣sbohem GoW vitejte barevna hovna. Dobre sony, dobre to vedes. to je atomofka jako prase.

MrN00b
MrN00b
Level 48 Level 48
Hlavní platforma: PlayStation
3. 6. 2026 12:32 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Vypadá to parádně, jsem rád že to není prequel vyprávějící nějaký příběh z její minulosti ale spin-off/pokračovaní, které rozšíří a případně hádám nějak naváže i na Severské dění. Ono ruku na srdce, bylo by to naprosté promrhání charakteru nechat Fay stranou, když má tvář a hlas Debory. Líbí se mi i odlišný pocit z combatu, kde je hbitější a provádí comba ve vzduchu. K tomu další božstva a popravdě, i zápletka s uzavřenou "bránou" mě dokázala už teď zaháčkovat.

Zrzek
Zrzek
Level 49 Level 49
Hlavní platforma: PC
3. 6. 2026 11:53

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Želatinová mluvicí kostka hraná hughiem z The Boys... v God of War.

Nechci být hnusný ale jde vidět že to režíruje Žena 😁

Dávám sázku že je ta kostka na kluky.

Bogym 999
Bogym 999
Level 36 Level 36
Hlavní platforma: PlayStation
4. 6. 2026 10:16

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Zrzek Kostka na kluky :-D :-D

Docik
Docik
Level 30 Level 30
3. 6. 2026 11:43

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Páni, já jsem myslel že jsem byl jedinej kdo měl problem s God of War Ragnarok. Hra všude dostávala 10/10 a ja to absolutně nechápal. Hru jsem si koupil protoze jsem nepředpokládal, že hra co všude dostávala téměř maximální hodnoceni by mohla být špatná a hle - ona to byla naprosto stupidní lineární mlátička co akorát dobře vypadala. Jinak příběh roztahanej, gameplay nudnej koridor kde na mně vždycky vybafla Partička a ja ji pomlatil. To už jsem za 30let hrál tolikrát ze jsem se fakt musel hoooodne nutit abych to dohrál. Dokonce jsem to 2x rozehrál a až na potřetí jsem se donutil a dotlačil to. A uz si vážně víckrát God of War nekoupím a mam teda i velké podezření jak ty redakce ty hry hodnotí, protože když se tu podívám tak vůbec nejsem jediný kdo to tak vidí. A že teď jdou udělat hru s Fae, takovou totálně průměrnou postavou k tomu ta samá hra akorát v novém provedení tak to snad není ani možný. State of play v momentě co začla tahle ukázka jsem přetočil, hra mně absolutně nezajímá, viděl jsem minutu a stačilo mi to. A oni tomu věnovali skoro čtvrtinu té show? Aha. To mělo byt to překvapení a ta pecka kvůli které to vysílali v kinech? Aha...

T800
T800
Level 36 Level 36
3. 6. 2026 12:10

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Docik Naprostý souhlas. Ragnarok je jednou z nejvíce přeceňovaných her za poslední dekádu. Jako GoW 2018 jsem ještě tak nějak měl rád, ale už tam mě ten gameplay štval. Poslední skutečně zábavné GoW byla trojka. To bylo ještě, když si ta série na nic nehrála a byla to je čistokrevná řežba, ale za to mega zábavná.

Firo
Firo
Level 27 Level 27
3. 6. 2026 14:39

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@T800 Mám to uplně stejný 2018 pro měla byla top - Ragnarok byla totalní srajda až na ten začátek s Thorem

Games Polis CZ
Games Polis CZ
Level 30 Level 30
3. 6. 2026 13:18

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Docik Ragnarok je uz predzvest toho kam sony smeruje. holt je tu ale porad komunita dementu co jim sony nakaka a oni radostne zamlaskaji a je jich porad hodne.

Horizont událostí
Horizont událostí
Level 33 Level 33
3. 6. 2026 17:25

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Docik Mne nesedí i soubojový systém kdy nepřátele prostě na můj vkus vydrží moc. ​​

GreenArrowCZE
GreenArrowCZE
Level 23 Level 23
3. 6. 2026 22:33

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Docik Protože tak fungují hack &slash krom FF16 že jsou lineární koridor s cutsceny. Právě kvůli gameplayi jsou oblíbený to stejný fps střílečky.

Lasman
Lasman
Level 44 Level 44
3. 6. 2026 11:03

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Bože to byla trapárna. Wannabe cute potvora jako parťák, strong woman protagonistka, želé kostka... Tak moc se snaží, aby se zalíbili mainstreamovému publiku, že ve všech těch trendech udusili identitu GoW. Tuhle a další exkluzivity ať si Sony strčí do pr....

GreenArrowCZE
GreenArrowCZE
Level 23 Level 23
3. 6. 2026 22:30

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Lasman Udusili identitu jen protože je to spin-off 😂😂

Reklama
L.H.
L.H.
Level 36 Level 36
3. 6. 2026 10:51

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Želé kostka ?

Frezen Aleks
Frezen Aleks
Level 47 Level 47
3. 6. 2026 10:48

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Tohle za mě vypadá mnohonásobně líp než 2018 a Ragnarok. 2018 jsem zkoušel rozehrát několikrát, ale vždycky to po pár hodinách položím, protože se mi prostě nová verze Krata nelíbí, stejně tak ten bojový systém a zasazení v severské mytologii.

Frezen Aleks
Frezen Aleks
Level 47 Level 47
3. 6. 2026 12:29

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Frezen Aleks Já si teď připadám úplně mimo, protože absolutně nechápu a ani nikde nevidím nic z toho, co tady ostatní kritizují :-D Spíš mi přijde, že jsou někteří fanoušci naštvaní, protože nový díl míří na nové publikum a ne na ně.

T800
T800
Level 36 Level 36
3. 6. 2026 10:41

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Já měl problém už s Ragnarokem a tohle, byť si jinou postavou, vypadá jako totéž. Já tam vidím v pohybu i kostru Kratose narvanou do ženského těla. A celkově to působí jako úplná mytologická slátanina. Což by nebyl vůbec problém, kdyby to bylo výborné hack n slash. Ragnaroka táhl příběh, gameplayově to bylo strašně nezábavný a nepřátelé byli "axe(bullet) sponge"

GreenArrowCZE
GreenArrowCZE
Level 23 Level 23
3. 6. 2026 22:34

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@T800 Ještě hra nevyšla a už víš že je špatná 😂😂

BackPa
BackPa
Level 33 Level 33
3. 6. 2026 10:23

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Karen Page bude mlátit bohy? Ale proč ne 🤣. Mě se to líbí. Sice jsem Ragnarok ještě neměl čas dohrát, ale toto si asi zahraju.

M4Ri0Cz
M4Ri0Cz
Level 20 Level 20
3. 6. 2026 10:31

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@BackPa Zatím nevíme, jestli to jsou bohové, nebo jestli se s nějakými utká. Nedávno jsem pod jiným článkem řešil zrovna tuhle tlačenku, ale tady mi to tak zatím nepřijde, takže snad to dopadne dobře.

Daniel
Daniel
Level 24 Level 24
Hlavní platforma: PC
3. 6. 2026 13:31

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@M4Ri0Cz Už v této ukázce jsou dva bohové. Sekhmet, Egyptská bohyně války a Begtse, který je pán války z Mongolské a Tibetské mytologie. Faye je mrtvá a hra se odehrává v posmrtném životě, nějaká dimenze, kam jdou bohové poté, co zemřou. Takže se zde může ukázat spousta bohů atd. z různých mytologií a to i např. těch, které zabil Kratos. ( Athéna, Arés. Hádes, Zeus atd. )

M4Ri0Cz
M4Ri0Cz
Level 20 Level 20
3. 6. 2026 14:18

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Daniel Okey, díky za vysvětlení.

Daniel
Daniel
Level 24 Level 24
Hlavní platforma: PC
3. 6. 2026 16:56

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@M4Ri0Cz No problemo

M4Ri0Cz
M4Ri0Cz
Level 20 Level 20
3. 6. 2026 09:51

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Nevím, v čem všichni vidí ten problém. Jako by God of War někdy byla nějaká zázračná hra. Vždy to byl „jen“ velmi dobrý hack and slash s macho Kratem, který je boží, o tom žádná, a s epickým, over-the-top příběhem. Jinak ale herně nikdy nešlo o žádný zázrak – a ano, hrál jsem všechny díly.

Tady vidím všechny správné ingredience a jsem zvědavý na příběh se ženou, do které se Kratos zamiloval. Jsem si jistý, že sama bude pořádně drsná. Navíc nevíme, jaká je zápletka. Jasně, je mrtvá a nejspíš nemůže pokračovat dál na své cestě k odpočinku. Sama je z rasy obrů, tedy nejspíš také nějakých polobohů. Ani záporačka nevypadá špatně.

Takže bych nebyl ukvapený. Naughty Dog zatím vždycky doručili.

kufač
kufač
Level 47 Level 47
3. 6. 2026 10:36

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@M4Ri0Cz Počkat, co mají Naughty Dog s touhle hrou společného? Něco mi uniklo? 🤔

M4Ri0Cz
M4Ri0Cz
Level 20 Level 20
3. 6. 2026 10:41

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@kufač Beru to tak, že to spadá pod ně, i když je to jiné studio. Značka je pořád jejich, potažmo Sony.

M4Ri0Cz
M4Ri0Cz
Level 20 Level 20
3. 6. 2026 10:45

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@kufač Jo, teď vidím, co jsem tam vytvořil za paradox. 🤣 A omlouvám se, samozřejmě jsem měl na mysli Santa Monica Studio. Ani nevím, proč se mi v hlavě objevilo Naughty Dog. No nechám to tak, ať se mohou zasmát i ostatní nad mým mozkovým breakdownem. 😅

GreenArrowCZE
GreenArrowCZE
Level 23 Level 23
3. 6. 2026 22:35

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@M4Ri0Cz Protože lidí spojí hack &slash rubačku s cool postavou co je většinou přehnaně op.

Reklama
Ladislav
Ladislav
Level 44 Level 44
3. 6. 2026 09:01

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Dokonalá ukázka toho jak něco vypadá první minuty OK a pak se to totálně posere... 🤣

Reklama
Reklama