Oldschoolové MMORPG z roku 2002 dostává nový web, úpravy trial verze i další obsah.
Zatímco většina hráčů zná dnes hlavně Final Fantasy XIV, jeho dávný předchůdce Final Fantasy XI stále odmítá odejít do důchodu. Kultovní MMORPG od Square Enix letos slaví už 24 let od vydání a vývojáři potvrzují, že hra má před sebou další budoucnost.
Součástí výročních oslav je nový oficiální web, který konečně působí o něco moderněji než relikt z počátku tisíciletí. Samotná hra ale zůstává věrná své oldschoolové duši – včetně nechvalně proslulého PlayOnline launcheru, který hráče trápí už dvě dekády.
Vývojáři zároveň chystají nové funkce. Hráči si nově budou moci znovu přehrávat příběhové mise a podle informací z japonského livestreamu se výrazně změní i trial verze hry. Časové omezení má zmizet a noví hráči budou moci zdarma hrát neomezeně až do levelu 75 v původních oblastech hry.
Ředitel hry Joji Fujito navíc uvedl, že tým už znovu upravil své dlouhodobé plány a chce Final Fantasy XI dovést až k 30. výročí. Na MMO, které vyšlo ještě před World of Warcraft, je to skoro neuvěřitelné.