Zahraniční herní novinářka prozradila dojmy i známku.
Následující zprávu berte s rezervou, protože se jedná o neoficiální únik, jehož pravost nelze ověřit. Jeho autorka, údajně novinářka Elena Chapella z webu DualShockers, se nicméně v následující diskuzi chovala a reagovala způsobem, který podporuje dojem, že šlo skutečně o nezkušenost herní novinářky, která se sice dostala k recenzi, ale nepochopila jak přesně funguje NDA. Samozřejmě je na místě u tak nezkušeného autorky pochybovat také o jejím hodnocení hry samotné.
Autorka recenze údajně hru pokořila přes víkend, považuje ji za “spektakulární” a plánuje jí udělit známku 9.5/10. Nyní hraje New Game+. Dle jejích dojmů:
- Souboje připomínají soulslike, ale ne docela. Každopádně jsou náročné a musíte si vybírat, do kterých bojů se pustíte a kdy je lepší jiné řešení.
- Varování před nepříjemnými tématy obsahu hry je třeba brát vážně, údajně jedna scéna je obzvláště náročná (pro citlivější hráče).
- NG+ pokračuje ve vyprávění příběhu a hra má několik možných konců.
- Hráči se zájmem o příběh by opravdu měli číst vše, jak nalezené dokumenty, tak pravidelně doplňovaný deník.
- Hra je naprosto unikátní v rámci série, ale stále do ní pocitově zapadá. Jakmile přijmete, že to nebude jako klasické díly (ale nabídne stejné napětí a strach), čeká vás dobrý zážitek.
Silent Hill f vychází pro PC, PS5 a Xbox Series 25. září 2025.