Hráči si koupili hry od EA a nemohou si zahrát multiplayer kvůli prošlým kódům.
Uživatelé diskuzního fóra NeoGAF si v posledních týdnech neustále stěžují na prošlé Online Passy u nových her od vydavatelství Electronic Arts.
Několika hráčům se stalo, že v nově zakoupené hře od EA (např. NFS: Hot Pursuit, Medal of Honor či MMA) byla prošlá vstupenka do multiplayerové části hry, takzvaný Online Pass.
Mluvčí společnosti EA okamžitě přispěchal s vyjádřením a pro server Joystiq řekl, že pokud u nově zakoupené hry vypršel Online Pass, hráči si ho mohou zdarma kdykoliv stáhnout. Pokud byste s tím měli problémy, stačí se obrátit na podporu EA, která poskytne kód nový, a to zdarma.
Pokud máte podobné problémy, již víte kam se obrátit. Nicméně, jde o další nepříjemnost pro poctivé hráče, kteří si hry legálně kupují. Podle Sony vydavatel zadává, do kdy kód platí.