Disponují nejsilnější výzbrojí v námořní arzenálu ve hře.
Společnost Gaijin Entertainment oznámila masivní rozšíření Námořnictva ve své bitevní MMO hře War Thunder. Nyní má každý z pěti národů, reprezentovaných v tomto nejnovějším herním módu, vlastní torpédoborec. Mezi nimi je německý Z20 Karl Galster třídy 1936, britská třída Tribal, sovětská třída 7-U, třida Fletcher amerického námořnictva a japonská třída Júgumo.
„Když se poprvé objevily torpédoborce v námořních bitvách War Thunderu, dočkaly se od hráčů velice silné pozitivní reakce. Nyní v námořních bitvách najdete již tři typy strojů - letadla, torpédové a dělové čluny a torpédoborce - to hráčům dovoluje perfektně přizpůsobit volbu stroje podle momentální situace na bojišti,“ konstatují tvůrci.
Torpédoborce, které disponují v tuto chvíli nejsilnější výzbroji v námořním arzenálu ve hře, mohou bojovat s protivníky na extrémní vzdálenosti, klidně i na opačné straně mapy. Pro obranu před torpédovými čluny a nalétávajícími letouny jsou vybaveny širokou paletou malorážných kulometů a kanónů. Srozumitelný a realistický model poškození torpédoborců dovoluje jejich virtuálním kapitánům cítit se jako by byli opravdu „za kormidlem” rozměrné válečné lodi, což po nich vyžaduje důležité a rychlé taktické rozhodování. Zatímco kapitáni sami přímo ovládají hlavní děla, určují prioritu cílů pro osádkou ovládanou podružnou výzbroj a rozhodují také o tom, na které poškozené oddíly lodě se mají opravárenské čety soustředit jako první. V boji je jednou z nejdůležitějších veličin čas - poškozené torpédoborce se rychle stávají hlavním cílem torpédových člunů i bombardérů.
Torpédoborce, které zažily svoji premiéru v předcházejících víkendových testovacích oknech námořnictva, jsou posledním přírůstkem do nejnovějšího herního módu War Thunderu - a přírůstkem již velice oblíbeným. S výtlakem až 3000 tun to jsou rozměrná válečná plavidla, znatelně větší a pomalejší, než jejich torpédoví a děloví bratříčci. To vyžaduje od jejich kapitánů promyšlenou taktiku i vytříbenou strategii.
Novou třídu lodí doprovázelo i několik zásadních změn v hratelnosti námořnictva, včetně vylepšení uživatelského rozhraní a ještě detailnějšího modelu poškození. Několik zásahů do jednoho oddílu plavidla nyní může rozpoutat požár, vyřadit značnou část osádky, poškodit důležité části jako je výzbroj, nebo ovládání, anebo zanechat v trupu díry, kterými se dovnitř začne valit voda. Navíc hráči získali větší vládu nad svou lodí, mohou například určovat typy cílů pro výzbroj menší ráže, nebo nastavovat prioritu oprav.
28. července navíc začala Operace L.É.T.O. - měsíc dlouhá série štědrých herních aktivit. Tankisté budou moci získat Typ 65, silná čínská protiletadlová modifikace postavená na podvozku známého středního tanku T-34 v sovětském stromě a německý Sd.Kfz. 234/4 “Pakwagen”, těžké obrněné auto vyzbrojené 75mm dělem. Virtuální piloti budou moci vzlétnout ve dvou nových jednoplošných stíhačkách - americkém P-43A-1 Lancer a japonském Ki-94-II. Více na oficiálním webu.
Ti, kdo by chtěli získat předběžný přístup k pravidelnému testování námořních bitev ve War Thunderu a získat možnost vyjádřit svůj názor k jejich dalšímu vývoji, naleznou více informací pod tímto odkazem.