Zpět na článek

Diskuze: Steam Machine od Valve odhalil cenu i termín uvedení

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

T800
T800
Level 36 Level 36
dnes 09:47

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Ty jo, masakr. Jako chápu, že není snadná situace, ale i tak. Ta cena je přepal, i když se to očekávalo. Trochu jsem doufal, že to udrží na max za 1000. Kdyby to mělo aspoň výkon jako PS5 Pro, tak by to bylo snesitelnější, ale ono to má výkon pod klasickou PS5. No bude to mít hodně těžké teda.

Hubert v hubertusu
Hubert v hubertusu
Level 33 Level 33
dnes 08:41

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Nejúspěšnějšího hardware od Valve - Steam decku - se za jeho existenci prodalo odhadem 4 miliony kusů. Valve čísla bohužel nezveřejňuje. Optimistické odhady se blíží k pěti milionům. Pro srovnání: Sony prodalo 15 až 16 milionů PS VITA a bylo to považováno za velký neúspěch. Takový, že to Sony na patnáct let odradilo od výroby nového handheldu. A naopak úspěšného herního zařízení - Nintenda Switch - se prodalo přes 150 milionů.

Nikdo rozumný tak nečeká, že Valve bude prodávat obrovská množství svých zařízení. Na to byla vždy příliš drahá a jen pro komunitu těch největších fanoušků.

kekenious
kekenious
Level 1 Level 1
dnes 04:16

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Tak jdu s hlavou pod sekeru, pánové.

Jestli je tu někdo, kdo ukázal, že dokáže vyladit technologií/HW na max, aniž by ho zahořel, tak je to Valve.

Zároveň R5 5000 nemá podporu DDR5, takže to rozhodně nebude DDR4. A co se výkonu týče jedná se o Custom AMD architekturu ve spolupráci Valve/AMD, takže pokud Gabe nasadí svůj OS místo žravých widlí, tak je ve skutečnosti velká šance, že půjde o velmi slušný mini PC/Console, obzvlášť pokud pohrajou sdílení dram/gdram přes rychlou sdílenou sběrnici pro náročné a doplňkové operace.

Fakt bych se nebál, že to bude propadák.

PS: Jen škoda, že ten HL3 už nikdy neuvidíme...

Hubert v hubertusu
Hubert v hubertusu
Level 33 Level 33
dnes 08:32

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@kekenious Bohužel sebelepší operační systém nevykompenzuje relativní výkonové nedostatky CPU a GPU. Je to primárně herní PC. Drtivou většinu času tam CPU a GPU bude trávit čas v jednom jediném běžícím procesu -- ve hře.

Reklama
Reklama