Zpět na článek

Diskuze: Steam Machine od Valve odhalil cenu i termín uvedení

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

T800
T800
Level 36 Level 36
dnes 09:47

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Ty jo, masakr. Jako chápu, že není snadná situace, ale i tak. Ta cena je přepal, i když se to očekávalo. Trochu jsem doufal, že to udrží na max za 1000. Kdyby to mělo aspoň výkon jako PS5 Pro, tak by to bylo snesitelnější, ale ono to má výkon pod klasickou PS5. No bude to mít hodně těžké teda.

Hubert v hubertusu
Hubert v hubertusu
Level 33 Level 33
dnes 08:41

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Nejúspěšnějšího hardware od Valve - Steam decku - se za jeho existenci prodalo odhadem 4 miliony kusů. Valve čísla bohužel nezveřejňuje. Optimistické odhady se blíží k pěti milionům. Pro srovnání: Sony prodalo 15 až 16 milionů PS VITA a bylo to považováno za velký neúspěch. Takový, že to Sony na patnáct let odradilo od výroby nového handheldu. A naopak úspěšného herního zařízení - Nintenda Switch - se prodalo přes 150 milionů.

Nikdo rozumný tak nečeká, že Valve bude prodávat obrovská množství svých zařízení. Na to byla vždy příliš drahá a jen pro komunitu těch největších fanoušků.

kekenious
kekenious
Level 1 Level 1
dnes 04:16

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Tak jdu s hlavou pod sekeru, pánové.

Jestli je tu někdo, kdo ukázal, že dokáže vyladit technologií/HW na max, aniž by ho zahořel, tak je to Valve.

Zároveň R5 5000 nemá podporu DDR5, takže to rozhodně nebude DDR4. A co se výkonu týče jedná se o Custom AMD architekturu ve spolupráci Valve/AMD, takže pokud Gabe nasadí svůj OS místo žravých widlí, tak je ve skutečnosti velká šance, že půjde o velmi slušný mini PC/Console, obzvlášť pokud pohrajou sdílení dram/gdram přes rychlou sdílenou sběrnici pro náročné a doplňkové operace.

Fakt bych se nebál, že to bude propadák.

PS: Jen škoda, že ten HL3 už nikdy neuvidíme...

Hubert v hubertusu
Hubert v hubertusu
Level 33 Level 33
dnes 08:32

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@kekenious Bohužel sebelepší operační systém nevykompenzuje relativní výkonové nedostatky CPU a GPU. Je to primárně herní PC. Drtivou většinu času tam CPU a GPU bude trávit čas v jednom jediném běžícím procesu -- ve hře.

smoula
smoula
Level 37 Level 37
dnes 00:14

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

konkurence cen alá apple

Reklama
BackPa
BackPa
Level 33 Level 33
včera 22:09

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Cena je nesmysl a hodně to zabíjí jenom 8GB VRAM. To už teď je problém u dost nových her i na 1080p. Být tam 16GB VRAM, tak by si to tu cenu obhájilo lépe. Ale určitě se to i tak bude prodávat jak rohlíky.

_DAVE_
_DAVE_
Level 31 Level 31
dnes 08:05 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@BackPa 8GB VRAM se naopak vrátilo na plný koule.. rtx5060, 9060xt.. Všechno levné kromě 3060 má 8GB. Vývojář s tím dávno počítá a ty s 8GB v lowendu počítej ješte roky. Hra na kterou to nestačí, no ubereš tam dvě šavličky z “MegaUltra” na prosté “High” - a jede to v klidu

carhrozny
carhrozny
Level 48 Level 48
Hlavní platforma: PC
včera 22:02

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Už vidím priekupníkov ako všetky kusy vykúpia a nahodia ich za 2000 eur :D

Ale teraz vážne.Neviem si predstaviť kto okrem zberateľov,závislákov čo vyhodia peniaze lebo im to robí dobre a hlupákov čo si nevedia vypočítať čo sa im oplatí....može toto v súčasnej dobe kúpiť.

Ale keď už tu máme verziu bez ovládača,možno ak Valve predá málo kusov tak to skúsi bez RAM prípadne bez SSD :D

KEEN
KEEN
Level 40 Level 40
Hlavní platforma: PC
včera 21:47

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

No podle těch komentářů tady se to nebude vůbec prodávat. Věřte nebo ne, ale bude to totálně sold out :) Mark my words guys :)

Snow 2
Snow 2
Level 48 Level 48
včera 22:45 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@KEEN Je to možné, zvlášť pokud udělají kusově výrazně omezený release, což by mě u Valvu nepřekvapilo, ale zároveň je i skoro jisté, že cenovka odradí velké množství lidí, kteří o koupi uvažovali.
Asi nikdo nečekal, že to bude stát tolik jako steam deck, ale asi nikdo taky při ohlášení nečekal, že to bude skoro čtyřikrát vyšší cena než byla původní cenovka steam decku. Bohužel to ceny RAMek v posledním roce (a nejen jich) tak trochu zařízly :/

EDIT: Ještě možná zajímavé info, tak to že Valve údajně chtěl pro SM cenu někde v rozmezí kde se teď pohybuje nová cenovka Steam Decku (zdroj: LTT)

Mr.sugar
Mr.sugar
Level 42 Level 42
Hlavní platforma: PC
dnes 07:36

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@KEEN Bude sold out, ale pokud mě paměť neklame, tak první várka je naskladněna na 75 tisících kusech. Vyprodat se to může, úspěch to ale asi nebude

Hubert v hubertusu
Hubert v hubertusu
Level 33 Level 33
včera 21:35 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

No vida! A PS5 nebo i PS5 Pro hned nevypadá tak špatně. PS5 Pro stojí cca 22k CZK a dostanete 2TB SSD a dokonce i ovladač! :-D

CosmoDante
CosmoDante
Level 51 Level 51
včera 23:21

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Hubert v hubertusu Hodně se bojím ceny u PS6. To nám spadne brada.

Phil Spencer
Phil Spencer
Level 50 Level 50
Hlavní platforma: Xbox
včera 21:18

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

levné pc pro masy

Reklama
Dion
Dion
Level 48 Level 48
včera 21:04 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Tak jsem se trefil . Při poslední debatě jsem tipoval že to pújde k 1500 eur což se za 2TB s ovladačem či bez potvrdilo. Prodávat dnes herní stroj s 512 MB je výsměch.

Jak už se psalo - tohle míří na FHD hraní bez Raytracing ... cenově a výkonem to nebude konkurovat ani herním laptopům.

Pront
Pront
Level 46 Level 46
Hlavní platforma: PC
včera 21:00 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Výkon GPU je mezi RX6600 a RX7600, co se týče CPU tam se dají čekat lehce horší výsledky než s R5 5600... Zdroj: Digital Foundry + Gamers Nexus, kteří už provedli benche.

Mluvíme tedy o zařízení, které výkonem leží mezi Xbox Series S a základní PS5.

Za tuto cenu se jedná o absolutní výsměch a nevím jaký "fanboy" či blázen by někdo musel být, aby si Steam Machine za tuto cenu koupil.

Za 25k si můžete postavit či koupit pre-build mnohem lepší PC, např. kombinace RTX 5060Ti a R5 7500X3D či jiné varianty.

smoula
smoula
Level 37 Level 37
dnes 00:14

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Pront ovečky se najdou... podobně jako COD a battlebug hráči.

T800
T800
Level 36 Level 36
dnes 09:50 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Pront Naprostý souhlas. V tomhle kontextu to zařízení nedává smysl. Prostě si složíš vlastní bednu, sice nebude tak "cute" malá, ale za to ušetříš kopu prachů, můžeš z toho udělat taky steam machine a ještě to bude řádově výkonnější.

Reklama
Reklama