Zpět na článek

Diskuze: Microsoft oznámil zdražení konzolí Xbox Series X/S

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Hubert v hubertusu
Hubert v hubertusu
Level 33 Level 33
dnes 13:08 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Gratulujeme Microsoftu! Z Xboxu se stal neprodejný krám. Pro srovnání: Výrazně výkonnější PlayStation 5 Pro s mechanikou a s 2TB SSD se dá nový koupit za 23 a půl tisíce. Xbox Series X (s mechanikou a 1TB SSD) bude stát odhadem někde kolem 21 tisíc (odhaduju z US cen plus naše DPH). Srovnatelný základní model PS5 se prodává pod 14 tisíc! V podstatě se tím Microsoft postupně dostal zpátky do let 2013 a 2014, kdy svůj méně výkonný Xbox One prodával dráž než Sony své PlayStation 4. Jaké to mělo důsledky vidíme doteď.

P.S.: Jestli jsou v Sony ještě aspoň trochu soutěživí, tak právě teď je skvělý moment, aby trochu snížili cenu PS5 - třeba jen o 50 dolarů a třeba jen na půl roku - a vymažou Xbox (jako HW platformu) z trhu.

AdamsCzech
AdamsCzech
Level 49 Level 49
Hlavní platforma: PC
včera 21:36

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Kdo chce Sko tak koukejte po bazarech. Ja ho koupil za 4 s dvouma ovladačema. Rodiče co to prodávají po dětech kolikrát neví jakou to ma hodnotu. Takze cenu buď přestřelí a nebo pěkně podstřelí.

N3RWO
N3RWO
Level 48 Level 48
Hlavní platforma: PC
včera 21:10

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Děkuji redakci za článek, a dovolte mi menší poznatek, nebo spíš přání, mohl bych poprosit uvádět ceny i v české měně?

Daniel Jarocký
Daniel Jarocký
Zing Zing
Hlavní platforma: PlayStation
dnes 00:52

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@N3RWO Děkujeme za zpětnou vazbu. Do článku jsem přidal přepočet na české koruny. Oficiální české/evropské ceny ale zatím neznáme, takže se finální cenovka může lehce lišit.

Hubert v hubertusu
Hubert v hubertusu
Level 33 Level 33
dnes 13:01

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Daniel Jarocký No minimálně bude vyšší o 21 procent DPH. Takže ze 17 tisíc bude 20 a půl. A to jen pokud místním distributorům Microsoft nabídne rozumnou marži. Jinak bude ještě vyšší.

Ludvík Sechovec
Ludvík Sechovec
Level 47 Level 47
Hlavní platforma: PC
včera 20:53

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Lidi chtějí AjÍčkovat, tak to mají.

Reklama
bean
bean
Level 46 Level 46
Hlavní platforma: PC
včera 20:51

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Čas popadnout vidle a pochodně, a jít těm data centrům ukázat zač je toho loket.

kufač
kufač
Level 47 Level 47
včera 20:33

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Tohle je snad první generace konzolí, která v průběhu svého životního cyklu nezlevňuje, ale naopak zdražuje. Není divu, že se plány na novou generaci odsouvají na neurčito. Ty mašiny by stály úplně nesmyslné peníze.

L.H.
L.H.
Level 37 Level 37
včera 20:15

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

To není dobrý a nejde o to, jestli Sony nebo Micro. Hodně se to posralo.

vtap
vtap
Level 36 Level 36
včera 20:51

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@L.H. je to ten ai podvod který se přežene. společnost ai odmítne nebo se nedoplatí a nedostane z chaosu. je třeba vydržet

L.H.
L.H.
Level 37 Level 37
včera 21:01

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@vtap To se nestane.

vtap
vtap
Level 36 Level 36
dnes 04:43

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@L.H. to nevíš - mně nepříjde že by jazykové modely byly něco co zachrání svët.

Lukáš Meistner
Lukáš Meistner
Level 28 Level 28
Hlavní platforma: PC
dnes 06:27

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@vtap I tak se to nestane. Výrobci potřebují zvednout ceny. Pohromy (covid, mining, AI) jsou jen dobrý důvod jak to obhájit. Nikdy se ceny nevrátili na původní hodnoty. Za Covidu výrobci zjistili, že to lidi koupí i když na to nemají (půjčky). Navíc Apple jim celou dobu ukazuje, že lze prodávat draho a hodně.

Za vysoké ceny nemohou pohromy, ale my sami. Nakupujeme jako šílení.

Doom351
Doom351
Level 22 Level 22
Hlavní platforma: PC
dnes 11:23 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Lukáš Meistner To není tak úplně pravda. Například po té velké mining a reseller krizi se ceny grafických karet dostali na přijatelnou úroveň. Samozřejmě opět stoupli s příchodem nedostatkové produkce vzhledem k AI.

Ty pohromy (jak to nazýváte) přesně korelují s cenovými skoky (jak nahoru, tak dolu). Vaše domněnka úmělého navyšování cen v našem zlém pozdním kapitalismu je jen extrémně ublížený výkřik ke kterému bych rád viděl nějaká data a ne jen emocionální výlevy.

Lukáš Meistner
Lukáš Meistner
Level 28 Level 28
Hlavní platforma: PC
dnes 12:04

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Doom351 Čas ukáže. Ceny se nevrátily. Já se zdražením problém nemám. Je to vývoj. Pouze ukazuji, že výrobci velmi rádi chytí každou příležitost jak vydělat. Ty pohromy, mají vliv, to se nepřu, ale to zdražení a postupný návrat ke starým cenám nesedí.

A já to chápu, když výrobce vidí, že to ty lidi stejně koupí, byl by blázen, vrátit ceny na původní hodnoty.

Neberte to jako nějaký útoky, výkřiky. Prostě se jen bavíme.

Závist není moje divize.

vtap
vtap
Level 36 Level 36
dnes 15:40

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Lukáš Meistner jako jo. taky zajímavý pohled

Reklama
Reklama